V naší mateřské škole Vítonice probíhá vzdělávání podle školního vzdělávacího programu

Všichni jsme tu kamarádi a máme se rádi

Mateřskou školu s důrazem na individuální přístup k dítěti navštěvuje 18 dětí.

Pravidelné aktivity MŠ:

•   - Předplavecký výcvik - Plavecká škola Hranice
  •   - Vystoupení pro veřejnost (besídka pro seniory, besídka ke Dni matek...)
  •   - Dýňový den v MŠ
  •   - Mikuláš
  •   - Vánoční a velikonoční dilničky s rodiči
  •   - Rozsvícení vánočního stromečku na obci
  •   - Školkový karneval
  •   - Sportovní aktivity (olympiády...)
  •   - Návštěvy kulturních akcí (divadlo...)
  •   - Návštěva knihovny
  •   - Kulturní představení v MŠ
  •   - Besedy s odborníky (zdravotníci, policisté, myslivci, hasiči...)
  •   - Jahůdkobraní
  •   - Dětský den
  •   - Pasování předškoláků
Aktivity  budou uskutečněny, pokud aktuální situace v souvislosti Covid - 19 dovolí.

Doplňující aktivity:

- Rozpohybuj svůj jazýček (logopedie) - 1x za 14 dnů

Spolupracujeme s klinickou logopedkou Mgr. M. Kaderkovou, která na začátku školního roku provádí u našich dětí logopedickou depistáž. Podle výsledků vyšetření pak doporučí následnou péči v nápravě řeči v ambulanci klinického logopeda nebo v případě lehčí vady individuální péči logopedické asistentky v MŠ Simony Foukalové.

- Okénko do školy (předškoláci) - 1 x týdně

Příprava na úspěšný vstup předškolních dětí na základní školu. Zaměřujeme se na všeobecný rozvoj - v pravidelných lekcích prohlubujeme u dětí grafomotoriku, jazykové schopnosti, psychomotoriku, předmatematické představy, logické myšlení a rozumovou výchovu. Zajišťují Hana Adamcová a Simona Foukalová

- Ruce v hlíně - 1x za 14 dnů

Pod vedením paní učitelky Hany Adamcové se děti seznamují s netradičním materiálem keramickou hlínou a tím rozvíjí jemnou motoriku a estetické cítění.