DĚNÍ V MŠ

2. 9. 2020 - Projektový den - Základy první pomoci v mateřské škole

Děti se zábavnou formou s pomocí raněného medvídka seznámily s různým nebezpečím a nejběžnějšími úrazy. Vyzkoušely si roli lékaře, zdravotní sestry i pacienta. Na závěr dostaly všechny děti od medvídka omalovánky s doktorem nebo sestrou, které si mohly vymalovat.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Prázdniny

Dnešní den ve školce byl trochu jiný než jindy. Slavili jsme narozeniny, předškoláci si užívali poslední den ve školce a venku „konečně“ tropy. Tak jsme si ten den společně náramně užili. Na školní zahradě děti vytvořily z písku hrad i s vodním příkopem a jak se jim povedl, vidíte na fotce.

Přejeme vám hezké, sluníčkem zalité prázdninové dny a v září se na vás všechny moc těšíme.

Kolektiv MŠ       .

Pasování  předškoláků na školáky
Pasování předškoláků letos proběhlo ve vojenském stylu. Kluci poznávali geometrické tvary, barvy, čísla do 6 a někdy i 9, podle toho, jak jim to malí kamarádi otočili. Vyhledávali písmena, ze kterých pak poskládali své jméno, poznávali věci hmatem a vyzkoušeli si svou fyzičku. Po splnění všech úkolů je čekalo překvapení v podobě knihy, vojenské kšiltovky a dokumentu o splněných úkolech. Na závěr jsme jim popřáli mnoho úspěchů ve škole.

Piknik v trávě
V úterý jsme si s dětmi udělali piknik na školní zahradě. Tousty a zelenina v dětech rychle zmizely. Syti jsme sledovali, jak se předškoláci orientují v mapách při hledání cesty k cíli (bublifukům). Potom jsme vyhlásili leteckou soutěž, ve které si poměřily síly vlastnoručně vyrobená letadla. Na závěr se děti osvěžily ovocným nanukem.  Kéž nás letos v létě čeká více slunečných dnů....:-)

Vycházka na jahody - 16. 6. 2020

V úterý 16. 6.  jsme s dětmi vyrazili na jahody do nedalekého sadu ve Vítonicích, patřícímu manželům Hradilovým z Horního Újezdu, od kterých se nám dostalo osobního pozvání.  Na vycházku spojenou se sběrem jahod se děti hodně těšily. Nesly si s sebou košíky a kyblíky, do kterých mezi mlsáním červených  dobrůtek  také trošku sbíraly.  Byli jsme všichni  okouzleni krásnou přírodou  hned za hranicí obce, vlnícím se obilím, kvetoucí šalvějí  a  hlavně místem s občerstvením, kde si kdokoli, kdo kolem prochází nebo projíždí, může udělat osvěžující přestávku a zakoupit místní nachystané ovocné občerstvení. To zde funguje na principu čestnosti, dobrého vychování a vedení k osobní zodpovědnosti.  Když si něco vezmu, zaplatím za to danou cenu a nezanechám po sobě nepořádek. Dětem se naskytla příležitost  vidět kolem sebe lidi, kteří jsou ochotni dělat radost jiným, zkrátka dělat více než  je v našem světě většinou zvykem a za to jim patří náš velký dík.

Den dětí v MŠ

V pondělí 1.6.2020 děti oslavily Den dětí v  pohádce "O Zlatovlásce", kde plnily úkoly a pomáhaly kuchaři Jiříkovi získat princeznu Zlatovlásku. Děti sbíraly korálky jako mravenečci, lovily rybky a hledaly prsten, přecházely mokřiny... Za svoji pomoc byly princeznou Zlatovláskou odměněny  královským řádem a dobrotami.  Děti se společně radovaly, že pohádka díky jejich pomoci dobře dopadla, Jiřík se stal králem a vzal si princeznu Zlatovlásku za ženu.

Zpět ve školce - 25. 5. 2020

V pondělí 25. 5. jsme se po dlouhé době konečně vzájemně  setkali a že se nám už stýskalo. Děti přišly s dobrou náladou, opravdu, vůbec žádné neplakalo. Postupně jsme děti seznámily s nově zavedenými  hygienickými opatřeními -  nošení štítů (kdo chce), častá dezinfekce povrchů a hraček nebo třeba, že si nemohou přinést  z domu hračku apod. Byly jsme rády, že tyto skutečnosti děti přijaly  bez námitek.  Z domovů jsou děti naučené, že si musí častěji a důkladněji umývat ruce. Tento úkon (mytí rukou) jsme u dětí podpořily ještě říkankou "Aby byly ručičky čisté jako rybičky" a díky tomu je mytí rukou snad začalo i bavit. Snad se nám toho draka "Koroňáka" podaří zaplašit. Podívejte se na fotky, jak se o to snažíme. Přejeme vám pěkné dny plné úsměvů a pohody.

Děti a učitelky MŠ Vítonice

17. 2. 2020-Animační program "Karneval plný smíchu"

30. 1. 2020 Recitační soutěž

21. 1. 2020 - Animační program - "Rytmy pro děti"

Podmanivé zvuky afrických bubnů Djembe zněly dnes naší školkou. Úsměv  na tvářích dětí prozrazoval, že si to opravdu užívají. Všichni společně hráli, zpívali, dirigovali a poznali několik nových hudebních nástrojů.  Domů si odnášeli spoustu zážitků a už teď se těší na další hudební setkání.

Zimní tvoření

Vánoce v MŠ

Mikulášská nadílka

Připravujeme se na večerní rozsvícení vánočního stromečku - 6.12. 2019

Adventní tvoření

PYŠNÁ PRINCEZNA

Ve čtvrtek 21. 11. 2019 jsme navštívili zlínské divadlo. Pohádka byla opět úžasně zahraná a nechyběly ani krásné písničky. Užili jsme si hezké dopoledne a už teď se těšíme na další divadelní představení.

HALLOWEEN

PODZIM