BESEDA S POLICIÍ ČR- MŠ

24.05.2017 10:38

Dne 24.5. 2017 jsme měli v MŠ besedu s Policií České republiky. Paní policistka se nám představila a popsala části jejich uniformy. Děti si mohly prohlédnout a vyzkoušet policejní vestu, obušek a policejní „plácačku“, kterou policie zastavuje auta. Upozornila děti na důležitost reflexních prvků – náramky, klíčenky, přívěsky a vesty.. Také jsme vyslechli poučný příběh o holčičce, která chtěla do cukrárny na zmrzlinu. Nedbala pravidel silničního provozu – vstoupila do silnice, když na semaforu svítil čevený panáček. Holčičku málem srazilo auto. Naštěstí vše dopadlo dobře, holčička měla pouze zraněné koleno. Společně s dětmi policistka upravila příběh, jak by měl být správně a upozornila děti na nejčastější chyby. Závěrem jsme si udělali s policistkou společnou fotku a děti dostaly na památku policejní pexeso a omalovánky.