Besídka ke Dni matek

12.05.2015 13:53

Ve čtvrtek 7. května odpoledne se jako tradičně pořádala besídka pro maminky. Přišly se podívat nejen naše maminky, ale i babičky a tety. Třída mateřské školy byla zcela zaplněna milými hosty. Děti základní i mateřské školy si pro své nejbližší připravily zajímavý program, kterým chtěli všechny potěšit. Žáci 4. ročníku Anita Kodytková a  Patrik Mikulík museli po celou dobu překonávat trému z uvádění dalších vystoupení, ale jakmile se chopili slova, bylo jasné, že vše zvládnou bez problémů. Vystoupili i žáci, kteří se pilně učí hře na hudební nástroje. Velký úspěch měly i dvě pohádky – veselá zpívaná dětmi z MŠ s názvem Když jsem já sloužil… a muzikál se spoustou krásných písniček O dvanácti měsíčkách v podání žáků ZŠ. Vybraní žáci naší školy se naučili písničky a básničky, ve kterých vyjádřili svou lásku ke svým maminkám. Sklidili veliký potlesk a z maminčiných úsměvů jsme hned pochopili, že jim nacvičený program udělal velkou radost. Naše vystoupení nebyl jediný dárek k jejich svátku. Děti jim vyrobily dárečky v podobě šperku z korálků, který vyjádřil, jak mají všechny své blízké rády.          Mgr. Jana Opluštilová