Jak je možno mluvit s dětmi o nastalé situaci

24.03.2020 09:31

Vážení rodiče,

na stránkách MV ČR je zveřejněna brožurka, která dává návod, jak je možno mluvit s dětmi o nastalé situaci.
 
Ministerstvo Vnitra ČR

Současná pandemie koronaviru se dotýká i dětí, které často nerozumí tomu, proč nesmí do školy nebo navštěvovat své babičky. Mohou mít obavy a strachy, které vůbec nevnímáme. Ani dospělí mnohdy nevědí, jak o pandemii mluvit, co si o tom ale mají myslet děti a jak jim hrozbu koronaviru vysvětlit? Proto naše psychologické pracoviště spolu s dalšími dobrovolníky připravilo v rámci mezinárodní spolupráce českou verzi ilustrované brožurky pro malé i velké „Ahoj, já jsem Korona“. Pokud pomůžeme dětem správně a v klidné atmosféře vysvětlit fakta, pochopit běžné emoce jako strach, úzkost, hněv a smutek, pomůžeme nejen jim, ale i sobě. 
 
Pokud se Vám bude líbit, třeba ji využijete.