Karneval ve školní družině

19.02.2015 12:03

Dne 18. 2. 2015 proběhla v naší školní družině dětská karnevalová show. Děti si z domu přinesly masky a po vyučování se začaly strojit a připravovat.  Děti, které masku zapomněly, měly vyrobenou škrabošku z hodiny pracovních činností. A pak už rej masek mohl začít. Nejdříve nás čekala promenáda masek. Každý předvedl ostatním svou masku jako na molu, někteří si ke své chůzi přidali i taneční prvky. Poté jsme se pustili do společných soutěží, her a vyhlášení soutěže o nejlepší masku. Soutěžilo se netradičním způsobem. Soutěže s brčkem, čokoládou, minerálkou, lentilkami a dalšími zvláštními pomůckami. Po obědě musel přijít dezert, ale jen pro některé. „Pokud hodíš šestku, obleč se do všech těchto druhů oblečení, a můžeš jít jíst.“ Šestek v této hře padalo nespočetně, ale čokoláda se ne a ne sníst. Nakonec nám přece jen zůstal z celé čokolády jen papír. Na soutěže s brčkem bylo důležité mít dobrý dech. Nasát lístek nebo lentilku a nasbírat větší počet bodů než družstvo protihráče. V dalším kole jsme vyhlašovali osobu, která byla nejlepší ve střelbě s brčkem. Trefit se do kyblíku nebylo pro děti rozhodně jednoduché. Další soutěže a hlavně celé odpoledne jsme si náramně užili. Naši karnevalovou show jsme ukončili vyhlášením nejlepších masek. Mezi nejlépe hodnocené masky patřily: beruška, čarodějnice, malíř, havajské tanečnice, mušketýři, pirát, myška a další.

                                                                Lucie Frydrychová, vychovatelka školní družiny