Taneční soutěž v Holešově

01.12.2014 13:20

            Ve 20. století vznikla řada soutěží, které se dělí podle druhů tance. Se systémem soutěží vznikl i systém hodnocení. To je založeno na kombinaci subjektivních dojmů (radost z tance, výraz v obličeji, přirozenost, atd.) a na objektivních skutečnostech, jako je obtížnost taneční sestavy a její provedení.

            Již třetím rokem se v holešovském TYMY centru konalo republikové finále taneční soutěže Sedmikvítek. Letos se sjelo kolem 400 tanečníků z různých koutů Moravy a i děti z našeho tanečního kroužku zde přijely „poměřit“ své taneční dovednosti.

            Po celou dobu soutěže panovala skvělá atmosféra. K vidění byly formace společenských tanců, show dance, hip hop dance, disco dance a řada dalších. Naše nová choreografie s názvem „Držte si klobouky!“ soutěžila v kategorii show dance.  Přestože pro některé děti z našeho tanečního kroužku to byla „taneční premiéra“, zvládly ji na jedničku. Ti starší si tanec užívali, rozdávali úsměv a radost. V tanci je vždy důležité spojit myšlenku, hudbu, tanec a kostým. A to se nám, zdá se, povedlo. Děti získaly úžasné 1. místo!  S úsměvy i slzičkami přebraly z rukou pořadatelů pohár, medaile a  medvěda, který bude jejich novým maskotem. Za své vystoupení si právem zaslouží pochvalu. Nácvik vyžadoval mnohdy velkou dřinu, ale jak se říká „Těžko na cvičišti, lehko na bojišti!“.

            Ráda bych touto cestou poděkovala rodině Pechových, kteří nám vyrobili dekoraci hrníčků a podíleli se na tvorbě kostýmů. Paní Kodytková, Lesáková a Pírková se zase zasloužily o nápadité účesy.

            Sponzorem naší choreografie byla obec Vítonice a za to jí patří velké poděkování. Jen díky ní byl náš kostým jedinečný a děti mohly zazářit v krásných legínách.

             Děkuji vám všem, rodičům, kolegyním a hlavně dětem.

                                                                                                         Bronislava Holintová

        Poděkování za vzornou reprezentaci školy a obce patří nejen našim tanečníkům, ale samozřejmě také paní Bronislavě Holintové za vytvoření zajímavé choreografie a za množství svého času, který věnovala dětem v tanečním kroužku.

                                                                                                                        Mgr. Jana Opluštilová