Výlet za odměnu

27.06.2013 10:53

Konec školního roku 2012/2013 jsme dětem obohatili dopoledním výletem do lázeňského městečka Teplice nad Bečvou. Výlet byl ohrožen nevlídným počasím, ale nakonec nám štěstí přálo. Kromě již dříve plánovaného minigolfu, jsme si prohlédli i krásné Zbrašovské aragonitové jeskyně. Unikátní výzdobu jeskyní tvoří vzácný bílý minerál – aragonit. Na vzniku jeskyní se podílely také minerální vody, díky kterým jsou jeskyně nejteplejšími jeskyněmi v celé ČR. Byli jsme uchváceni různorodou výzdobou, jako například gejzírovými stalagmity, kulovitými povlaky připomínající koblihy, plynovými jezery, aj. Všichni jsme si pohladili svatého Antoníčka, který, pokud pod tíhou práce nezapomene, nám splní naše tajná přání.

Výlet byl financován z výtěžku za sběr papíru a doufáme, že byl inspirací pro naše žáky na příští školní rok.                                                                                     Zoja Petříková, asistentka pedagoga